Genel Bilgiler

GELMEDEN ÖNCE

I- İdari Hazırlık:

Aşağıda belirtilen gerekli belgeleri geliş tarihinizden en az iki ay önce Dış İlişkiler Birimi'ne yollayınız.

  • LLP/Erasmus Başvuru Formu
  • LLP Öğrenim Anlaşması
  • Not Dökümü

Bu belgeleri üniversitemizin Dış İlişkiler Birimin'den temin edebilir, alacağınız bilgi paketinden bulabilir ya da http://dib.kafkas.edu.tr web adresinden indirebilirsiniz. Belgeleriniz Kafkas Üniversitesi bölüm koordinatörünüz tarafından imzalandıktan sonra 'Kabul Mektubu' alacaksınız. Gelişten hemen sonra Anadolu Üniversitesi'ne yapacağınız kayıtta bu mektuba gereksiniminiz olacak, bu belgeyi aynı zamanda vize ve burs başvurularında da kullanabilirsiniz.

II- Akademik Hazırlık:

LLP/Erasmus Değişim programı gibi birçok değişim programları akademik değişim programları olduğu için Kafkas Üniversitesi'ndeki Erasmus koordinatörünüz, sizi gerekli hazırlıklar için bilgilendirecektir. LLP/Erasmus Programı yurt dışında alınan derslerin akademik olarak karşılıklı tanınmasını garanti eder çünkü bir değişim projesindeki anlaşmalı üniversiteler eşit kabul edilir. Bu karşılıklı tanımı elde etmek için gidişinizden önce kendi üniversitenizin Akademik Kurul'u tarafından onaylanan eğitim programınıza ihtiyacınız olacaktır.

Kakfas Üniversitesi tarafından verilen ders bilgilerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz: www.kafkas.edu.tr/

*Bir problemle karşılaşma durumunuzda hangi akademik hazırlığın uygun olduğunu bulmak için Kafkas Üniversitesi Bölüm Koordinatörünüz ile bağlantıya geçmelisiniz.

 III) Dil Hazırlığı:

Eramus Yoğunlaştırılmış Dil Kursu (EILC): 
Web sitesi:
*Bu konu Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile kararlaştırıldıktan sonra yapılacaklar hakkında bilgi verilecektir.

IV) Barınma:

Dış İlişkiler Birimi size öncelikle Türk öğrencilerle kalacağınız bir ev ayarlayacaktır. Eğer bir apart otelde kalmak isterseniz boş yer bulunabileceğinin garantisini veremeyiz. Ayrıca Kars'da barınmanın, boş yer bulma açısından, zor olduğunu belirtiriz.

V) Sigorta: Değişim öğrencileri Kafkas Üniversitesi'nin diğer öğrencileri gibi üniversitenin hastanesinden (Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesi) yararlanabilirler. Diğer taraftan, gelmeden önce Türkiye için geçerli olan bir sağlık sigortası yaptırmanız kesinlikle tavsiye edilir.

 

GELDİKTEN SONRA

Kafkas Üniversitesi'ne Kayıt:

Gerekli Belgeler:

 Kafkas Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi tarafından verilen Davet Mektubu. 

  • Üniversitenize kayıt belgesinin fotokopisi ya da öğrenci kartınızın fotokopisi.
  • Pasaport ya da nüfus cüzdanınızın fotokopisi.
  • 12 adet Fotoğraf (Pasaport Fotoğrafı Boyutunda)

 Yabancılar Şubesi'ne Kayıt:

Prosedür: Yapmanız gereken tek şey 'ikamet tezkeresi' adlı belgeyi doldurmaktır (Bu belge Merkez Polis Amirliği'nde doldurulur). Erasmus Ofisi görevlileri tüm prosedür boyunca size yardım edeceklerdir.

 

DÖNMEDEN ÖNCE

Gerekli Belgeler

Çıkış belgesi (http://dib.kafkas.edu.tr adresinden temin edebilirsiniz.)

Dikkat!

Bu belgelerin doldurulup teslim edilmesi zorunludur. Aksi takdirde "Transcript of Records" ve "Confirmation Letter" alamayacaksınız.